o nas

Home / o nas
O nas

Profesjonalne tłumaczenia

Wykonujemy profesjonalne tłumaczenia w szerokim zakresie tematycznym i w ponad 1400 kombinacjach językowych. Oferujemy przekłady ustne i pisemne, uwierzytelnione (tłumaczenia przysięgłe) i zwykłe z możliwością dokonania korekty przez native speakera. Naszą główną specjalizacją są tłumaczenia medyczne, które wykonywane są przez lekarzy lub absolwentów studiów okołomedycznych z biegłą znajomością języka obcego.

 • Tłumaczenia wykonywane przez profesjonalistę
 • Samodzielna wycena tłumaczenia
 • Terminowość wykonywanej usługi
 • Tłumaczenia ekspresowe i superekspresowe
Dlaczego warto nas wybrać?

Najwyższej jakości tłumaczenia

Wielojęzyczne biuro tłumaczeń

Profesjonalne tłumaczenia w ponad 1400 kombinacjach językowych i szerokim zakresie tematycznym.

Współpraca z native speakerem

Najwyższej jakości proofreading wykonywany jest przez doświadczonego native speakera.

Tłumaczenia ekspresowe

Tłumaczenia ekspresowe lub superekspresowe z terminem wykonania na następny dzień kalendarzowy rano.

Wielokanałowy kontakt

Kontakt elektroniczny, telefoniczny, a także możliwość zorganizowania telekonferencji np. na Skype lub Microsoft Teams.

Korekta i redakcja tekstu

Korekta tekstów wykonywana jest przez doświadczonego tłumacza, korektora i redaktora.

Darmowa wycena

Wygodna możliwość szybkiej i samodzielnej wyceny usługi tłumaczenia lub korekty przekładu.

Jako biuro tłumaczeń specjalistycznych funkcjonujemy na rynku już od 2005 roku. Naszym zdaniem dobrze jest, gdy przesłanie zawiera się w samej nazwie firmy. Jednocześnie staramy się utrzymać nasze usługi na jak najwyższym poziomie, przy zachowaniu jak najkorzystniejszego stosunku jakości do ceny. Siedziba firmy mieści się w centrum Jaworzna, około 20 km na wschód od Katowic i 60 km na zachód od Krakowa.

Nasi tłumacze i specjaliści

Niemniej jednak, dzięki wspaniałemu wynalazkowi XX wieku, jakim jest Globalna Sieć (Internet), nie istnieją dla nas bariery w kontaktach z naszymi Klientami oraz między biurem i współpracownikami. Oznacza to, iż – nieomal z prędkością światła – za jednym kliknięciem myszki docieramy nawet do najdalszych zakątków świata. Ludzie są największym kapitałem każdej firmy. Skrupulatnie opracowaliśmy wewnętrzną bazę danych kilkuset tłumaczy, korektorów i konsultantów merytorycznych, wśród których są tłumacze przysięgli i techniczni, czynni zawodowo lekarze, stomatolodzy, biotechnolodzy, farmaceuci, biolodzy molekularni, chemicy, zootechnicy, botanicy, zoolodzy, weterynarze, przyrodnicy, filolodzy (językoznawcy), w tym naukowcy i inni specjaliści wywodzący się ze środowisk akademickich.

Paleta usług

 • tłumaczenia wielojęzyczne: ustne symultaniczne (kabinowe) i konsekutywne (np. szeptane), pisemne zwykłe i przysięgłe z naciskiem na tematykę specjalistyczną z zakresu nauk przyrodniczych (Life Science),
 • weryfikacja, redakcja i korekta tekstów przez native speakerów, w tym tekstów klienta oraz tekstów przez nas tłumaczonych,
 • prace edytorskie, adjustacja i skład tekstu (Adobe InDesign) i obróbka grafiki oraz DTP – precyzyjne odwzorowanie wyglądu tłumaczonych dokumentów, tj. rozmieszczenia bloków/szpalt tekstu i elementów graficznych wraz z obróbką grafiki, czyli wstawieniem tłumaczeń do obiektów graficznych tłumaczonego dokumentu (w programie Corel Draw).

Główne dziedziny tłumaczeń specjalistycznych

Głównym profilem działalności są tłumaczenia specjalistyczne pisemne i ustne przy wykorzystaniu wiedzy z zakresu biomedycznych nauk przyrodniczych. Założyciel biura tłumaczeń Best Text jest certyfikowanym tłumaczem tekstów technicznych i specjalistycznych Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT) w Warszawie w parze językowej polski<>angielski w zakresie następujących specjalizacji: „Medycyna, ochrona zdrowia, farmacja, weterynaria” oraz „Biologia„. Egzamin złożył z oceną bardzo dobrą i został wpisany do Rejestru Tłumaczy pod numerem 011441.

Tłumaczenia tekstów naukowych dla uniwersytetów

Minimalnym wymaganiem, jakie stawiamy przed naszymi tłumaczami, jest tytuł naukowy magistra. Jednocześnie niektórzy tłumacze lub konsultanci merytorycznie mogą poszczycić się naukowym tytułem doktora, lub doktora habilitowanego.

Regularnie współpracujemy z kilkudziesięcioma z nich, którzy sprawdzili się na przestrzeni kilkunastu lat działalności. Pozostali wspierają nas sporadycznie – w przypadku zleceń na tłumaczenia rzadszych par językowych, choćby na język arabski. Ponieważ filarem naszej działalności są tłumacze z własnym dorobkiem naukowym, z naszych usług chętnie korzystają uczelnie wyższe (ponad 30 uniwersytetów) oraz niezależni pracownicy naukowi. Z ich pomocą wykonujemy wiele tłumaczeń tekstów naukowych, m.in. prac doktorskich, artykułów naukowych, odczytów na konferencje. Korzystamy też z kilku ogólnodostępnych zewnętrznych personalnych baz danych, stąd jesteśmy w stanie zapewnić tłumaczenie dla dowolnej pary językowej.

Wycena tłumaczenia online

Wprowadziliśmy pionierski i autorski system automatycznej wyceny tłumaczenia i korekty tekstu w ponad 1 400 kombinacjach językowych, możliwej do szybkiego przeprowadzenia przez klienta z poziomu naszej strony www – kalkulator wyceny dostępny jest po kliknięciu tutaj.

Usługi biura tłumaczeń z wysokimi ocenami recenzji

Skupiamy się przede wszystkim na tej stosunkowo wąskiej branży niszowej, dzięki czemu budujemy markę na mocnych podstawach, popartych zadowoleniem naszych Klientów, wyrażonym bądź w formie spontanicznych wypowiedzi, bądź w oficjalnych listach polecających (zakładka „Opinie i referencje”, także mapy Google). Oferta skierowana jest do szerokiej rzeszy potencjalnych Klientów instytucjonalnych i osób prywatnych, skądkolwiek zechcą się do nas zwrócić. Obsługujemy firmy polskie i zagraniczne. Ponadto wykonujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe popularnych tekstów dla firm i mieszkańców Jaworzna oraz okolicznych miejscowości. Od początku działalności przetłumaczyliśmy wiele tysięcy dokumentów, głównie o tematyce medycznej, farmaceutycznej, biotechnologicznej i chemicznej oraz szereg standardowych pism urzędowych.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do współpracy firmy (w tym inne biura tłumaczeń), instytucje naukowe i osoby prywatne. Dzięki wąskiej specjalizacji postawiliśmy na wysoką jakość, przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Języki obce są naszą pasją!

Nasze atuty w telegraficznym skrócie:

 • kompleksowa obsługa tłumaczeniowa firm, instytucji i osób prywatnych,
 • wielojęzyczne biuro tłumaczeń – możliwość zamówienia tłumaczenia tego samego tekstu jednocześnie na szereg języków obcych na poziomie rodzimych użytkowników wskazanych języków,
 • profesjonalne tłumaczenia specjalistyczne w atrakcyjnej cenie,
 • krótkie terminy realizacji zleceń,
 • tłumaczenia przysięgłe i zwykłe, ustne i pisemne,
 • wąska specjalizacja – tłumaczami są starannie dobrani fachowcy z docelowych branż,
 • korekta tłumaczenia lub obcojęzycznego manuskryptu przez rodzimego użytkownika docelowego języka, czyli native speakera (proofreading),
 • staranne odwzorowanie graficzne tłumaczonych dokumentów i DTP,
 • błyskawiczna, samodzielna wycena online usługi tłumaczenia lub korekty na podstawie tekstu źródłowego,
 • łatwy, wielokanałowy kontakt poprzez: elektroniczny formularz kontaktowy na naszej stronie www, telefon, e-mail, faks, komunikatory typu Skype lub Microsoft Teams (telekonferencja),
 • różnorodne formy płatności: gotówka, przelew, karta kredytowa lub szybki transfer internetowy dotpay®, płatności międzynarodowe PayPal,
 • dla jaworznian: dobra lokalizacja siedziby firmy w Jaworznie na os. Gigant,
 • dla wszystkich – możliwość pełnej obsługi zlecenia przez Internet,
 • bogate doświadczenie translatorskie, liczne pochlebne opinie i referencje,
 • miła obsługa,
 • archiwizacja tłumaczeń.
Kurs pisarstwo naukowe certyfikat