tłumaczenia

Home / tłumaczenia

Tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione, poświadczone) dokumentów urzędowych. Wysoka jakość, poufność danych wrażliwych i szybka realizacja.

więcej

Profesjonalne tłumaczenia medyczne online wykonywane przez biegłych językowo lekarzy, w tym pilne tłumaczenia przysięgłe dokumentacji medycznej.

więcej

Wielojęzyczne tłumaczenia ekspresowe przysięgłe i zwykłe online. Szybka korekta tekstu przez native speakera – proofreading.

więcej

Tłumaczenia standardowe, które są najczęściej zlecane. Tłumaczenia zwykłe nie wymagające uwierzytelnienia, korekty native speakera etc.

więcej

Profesjonalne tłumaczenia stron www. Dodatkowo możliwość wykonania korekty tłumaczonego tekstu na stronie internetowej przez native speakera.

więcej

Tłumaczenia pisemne, zwykłe i uwierzytelnione wykonywane przez doświadczonych tłumaczy. Dodatkowo możliwość korekty przekładu przez native speakera.

więcej

Konsekutywne, symultaniczne i szeptane tłumaczenia ustne. W ofercie również przysięgłe tłumaczenia ustne wykonywane w urzędzie, u notariusza, etc.

więcej

Tłumaczenia naukowe wykonywane przez specjalistów; w tym tłumaczy z własnym dorobkiem naukowym. Proofreading tekstów przez native speakerów.

więcej

Profesjonalne techniczne tłumaczenia instrukcji obsługi maszyn oraz urządzeń, wykonywane przez doświadczonych tłumaczy technicznych.

więcej

Tłumaczenia farmaceutyczne patentów, artykułów naukowych, konferencji farmakologicznych, recept, ulotek i etykiet lekarstw, zgodne z unijnymi wytycznymi.

więcej

Najwyższej jakości tłumaczenia umów handlowych, kontraktów, dokumentów firmowych z zachowaniem poufności i zasad bezpieczeństwa.

więcej

Profesjonalne tłumaczenia chemiczne wykonywane przez chemików-organików, nieorganików lub biochemików, z wykorzystaniem terminologii branżowej.

więcej

Specjalistyczne tłumaczenia biologiczne wykonywane są przez doświadczonych biologów, zoologów oraz botaników z dużą wiedzą.

więcej

Tłumaczenia biotechnologiczne to połączenie znajomości języków obcych wraz ze specjalistyczną i branżową wiedzą doświadczonych specjalistów.

więcej

Doświadczeni lekarze weterynarii biegle władający językami obcymi, gwarantem najwyższej jakości tłumaczeń weterynaryjnych i zootechnicznych.

więcej

Tłumaczenia kosmetologiczne wykonywane przez zespół doświadczonych specjalistów, z możliwością wykonania korekty przez native speakera.

więcej

Wysokiej jakości tłumaczenia rolnicze wykonywane przez specjalistów po ukończonych studiach w zakresie nauk biologicznych i rolniczych.

więcej

Przysięgłe tłumaczenia dokumentów auta. Dwustopniowy system dbałości o jakość przekładów pozwala na bezbłędne tłumaczenia samochodowe.

więcej

Proofreading – profesjonalna korekta językowa tekstów w języku obcym przez native speakera; w tym w j. angielskim – przez Brytyjczyka. Śledzenie zmian.

więcej

Najwyższej jakości tłumaczenie z obróbką grafiki i DTP, wraz z korektą redaktorską, składem tekstu i zachowaniem oryginalnej szaty graficznej.

więcej

Wykonujemy następujące typy tłumaczeń w ponad 1400 kombinacjach językowych, w tym z języka obcego na inny język obcy:

  • ustne (symultaniczne, konsekutywne i notarialne),
  • pisemne (zwykłe i przysięgłe z naciskiem na teksty specjalistyczne).

Profil działalności naszej firmy skupia się wokół tłumaczeń następujących tekstów i słowa mówionego:

  • globalnie z zakresu szeroko rozumianych dziedzin Life Science jako nasza specjalizacja,
  • lokalnie z zakresu wszystkich dziedzin, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń przysięgłych dla miejscowej ludności i firm lokalnych.

 

Specjalizujemy się przede wszystkim w tłumaczeniach z zakresu nauk przyrodniczych (Life Science). Tłumaczenia tekstów przyrodniczych zorientowane są wokół biologii i chemii jako nauk podstawowych, z których wywodzą się nauki pokrewne, takie jak medycyna, weterynaria, farmacja, biotechnologia, kosmetologia czy rolnictwo.

Gros naszych tłumaczeń ukazuje się jako oficjalne publikacje naukowe w języku angielskim. Nasi kluczowi klienci to kilkadziesiąt publicznych i prywatnych uniwersytetów z całej Polski, niezależni pracownicy naukowi z tytułem doktora, doktora habilitowanego lub profesora oraz koncerny farmaceutyczne i korporacje medyczne.

Ponadto trudnimy się weryfikacją i korektą redaktorską tekstów dostarczanych przez naszych klientów.

Tłumaczenia mogą przybierać różne formy, np. mogą to być tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione) lub zwykłe (nieuwierzytelnione). Ponadto mogą dzielić się na tłumaczenia pisemne bądź ustne. Z kolei w zależności od trybu czasowego, w jakim są wykonywane, mogę przyjmować postać tłumaczeń superekspresowych (natychmiastowych,  na cito), ekspresowych, pilnych lub wykonywanych w trybie zwykłym (bez pośpiechu).

Tłumaczymy rozmaite teksty, jednak popyt na tłumaczenia skupia się w pewnych obszarach, zasługujących na szczególną uwagę, takich jak np. tłumaczenia stron www czy tłumaczenia umów handlowych.